Wolfteam Oyun Kuralları

Aşağa gitmek

Wolfteam Oyun Kuralları

Mesaj  Admin Bir Cuma Şub. 11, 2011 2:10 pm

ODA SATIŞI
Wolfteam'de yer alan oyun odalarını herhangi bir Nakit/Kurt Parası/Altın ile alınan eşyalar karşılığında veya gerçek hayatta herhangi bir şey karşılığında oyun odalarının satılması yasaktır. Bu durum tespit edildiği anda uyarılmaksızın ceza işlemi uygulanacaktır.

* Oyuncuların bu odalarda oyun oynaması yasaktır. Tüm oyuncular bu tür odaları Oyun Görevlilerine bildirmekle yükümlüdürler. Oda Satışı dahilinde bulunan odalarda oyun oynanması durumunda, odadaki oyuncular hakkında aşağıdaki cezalar uygulanabilir.

1. 7 Gün Uzaklaştırma
2. 15 Gün Uzaklaştırma
3. 30 Gün Uzaklaştırma ve %50GP+Altın düşümü
4. SÜRESİZ UZAKLAŞTIRMA


1. Hesap Satışı: Wolfteam’de hesap satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı konusu ucu açık bir durum. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Wolfteam için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu karakterleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza:
Satış yapıldığının farklı platformlar ile Joygame Forumları’nda, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.
Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki karakterler kaç seviye - rütbe olursa olsun, hesap SÜRESİZ KAPATILACAKTIR!
Ayrıca Wolfteam Dükkanı (Nakit Eşyalar)'nda satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve WN sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satımı yapan ve alışveriş yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ KAPATILACAKTIR.


2. Hesap Güvenliği: Wolfteam sunucularında ki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır. Oyuncuların böyle bir talepte bulunma hakkı da bulunmamaktadır.


3. SESSİZLİK CEZALARI Küfür Joygame Yönetimi tarafından istenmeyen bir durumdur ve oyun içerisinde oyuncuların karşılaştığı sorun ne olursa olsun küfür ile çözüm üretilememektedir. Küfürü oyundan kaldırmak için bir küfür filtremiz mevcut, fakat bazı oyuncular bunu da delerek harflerin yerine rakamlar getirerek küfür etmeye devam ediyor. Küfürün ağırı hafifi olmamasın karşın Joygame Wolfteam Ekibi, bu konuyla ilgili farklı cezalar hazırlamıştır. Fakat bundan sonra tek bir sistem geçerli olacaktır, SESSİZLİK CEZALARI. Aşağıdaki listede yepyeni bir uygulama, sessizlik cezası oyunculara uygulanacaktır. Oyun içerisindeki telsiz konuşmalarına kadar kullanım yasağı gelecektir. Eğer oyunda konuşmak istiyorsanız, lütfen kurallara uygun davranınız.

1-Küfür ve Hakaret içerikli Konuşma
Küfür ve hakaret içeriği, küçümseyici konuşmak, aşağılamak ne derecede olursa olsun, ceza sistemine tabii olacaktır.

1. Küfür kullanımında 15 gün Sessizlik Cezası verilecektir.
2. Küfür kullanımında 30 gün Sessizlik Cezası, %25 GP ve Altın düşürümü verilecek. (Uygulanan ceza işlemlerinde duruma göre Kazanma/Kaybetme, Ölme/Öldürme oranları da aynı şekilde %25 düşürülecektir)
3. Küfür kullanımında SÜRESİZ SESSİZLİK CEZASI VERİLECEKTİR VE OYUNCU OYUN İÇERİSİNDE BİR DAHA ASLA KONUŞAMAYACAK, TELSİZ İLE KOMUT VEREMEYECEK, ÖZEL MESAJLARA CEVAP VEREMEYECEK HALE GELECEKTİR!

ÖZEL DURUM Oyun Görevlileri'ne, Joygame çalışanlarına, Wolfteam Oyunu'na ve Joygame'e hakaret içerikli mesajlar yazmak, küfür etmek ilk seferinde 30 gün Sessizlik Cezası ile, devamında Sınırsız Sessizlik Cezası ile sonuçlandırılacaktır!


2- Durum; Reklam içerikli konuşma (Karakter satışı, 3. parti program paylaşımı, site reklamları)

*Reklam kullanımında Gönüllü Asker ve Görevli Yüzbaşı Rütbeleri arasındaki her oyuncu SINIRSIZ SESSİZLİK CEZASI ALACAKTIR!
1. Reklam kullanımında Görevli Yüzbaşı Rütbesi'nden büyük rütbedeki oyuncular 30 gün Sessizlik Cezası alacaktır.
2. Reklam kullanımında Görevli Yüzbaşı Rütbesi'nden büyük rütbedeki oyuncular SÜRESİZ SESSİZLİK CEZASI VERİLECEKTİR VE OYUNCU OYUN İÇERİSİNDE BİR DAHA ASLA KONUŞAMAYACAK, TELSİZ İLE KOMUT VEREMEYECEK, ÖZEL MESAJLARA CEVAP VEREMEYECEK HALE GELECEKTİR!

(Herhangi bir reklam durumunda, reklama göre Oyun Görevlileri inisiyatif kullanarak rütbeye bakılmaksızın SÜRESİZ SESSİZLİK CEZASI verebilir!)


Özel Durum: Oyunla ilgili tüm şikayetler, küfürlü konuşma, hata bildirimi, rahatsız edici davranışlar ve benzeri her şikayet Wolfteam Forumları’nda değil JOYGAME DESTEK SİSTEMİ’NDEN yapılacaktır! Aksi durumunda konular kilitlenecektir.
Joygame ve Wolfteam hakkında yapılacak suçlamalarda, kanıtların ve belgelerin gösterilmesi zorunludur. Suçlama iddiasında bulunan şahıslar bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde ilgili şahsın hesabı, Joygame Forumları ve Wolfteam Oyunu’ndan SÜRESİZ OLARAK UZAKLAŞTIRILACAKTIR!


*Oyun içerisinde oda isimlerinizin küfür, hakaret içerikli olması yasaktır. Bu gibi durumlarda yukarıdaki cezalar uygulanabilir. Şiddeti OG’lerin inisiyatifindedir.


"DİNİ, SİYASİ VE ETNİK KONULARLA İLGİLİ AŞAĞILAYICI VE KÜFÜRLÜ KONUŞMALARDA" AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!
Birinci Kural ihlali durumunda, küfürden yakalandığı gün uyarı mesajı ile bilgilendirilir ve 15 gün süreyle oyunlardan uzaklaştırılır. Ayrıca oyun içinde kazanmış olduğu tüm GP ve Altınları %100 oranında düşürülür.

İkinci Kural ihlali durumunda, üyenin hesabı Joygame forumları, Rakion ve Wolfteam oyunları da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun ve eğlence platformundan uzaklaştırılır.


"OYUN GÖREVLİSİ (OG, Joygame, Softnyx, Admin) BENZERİ İSİM DURUMUNDA" AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!
Oyun Görevlisi benzeri isim alınması durumunda kullanıcının hesabı Joygame forumları ve Rakion oyunu da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun, eğlence platformundan uzaklaştırılır.

*Bu ve benzeri isimleri oyuncuların Güçlü Kullanıcı Paketinin bir özelliği olan Çağırma Adına eklemesi de kesinlikle yasaktır.

Birinci Çağırma adına eklenmesi durumunda, oyuncu 7 gün süreyle Wolfteam oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %25 GP + %25Altın düşürülür ve çağırma adı (takma ismi) değiştirilir. Oyuncu ceza aldığına dair bilgilendirme mesajı ile bilgilendirilir.

İkinci Çağırma adına eklenmesi durumunda, oyuncu 15 gün süreyle Wolfteam oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %50 GP + %50Altın düşürülür ve çağırma adı (takma ismi) değiştirilir. Oyuncu ceza aldığına dair bilgilendirme mesajı ile bilgilendirilir.


"OYUN GÖREVLİSİ (OG), ADMİN ARKADAŞIM, SENİ UZAKLAŞTIRIRIM, OG ŞU AN YANIMDA" GİBİ VE BENZERİ KONUŞMA YAPANLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!
Birinci Konuşma durumunda, yakalandığı gün uyarı mesajı ile forumlardan bildirilir ve 7 gün süreyle Wolfteam oyunundan uzaklaştırılır. Ayrıca Oyun içinde kazanmış olduğu tüm GP %50 ve Altınları %100 oranında düşürülür.

İkinci Konuşma durumunda, üyenin hesabı Joygame forumları ve Rakion oyunu da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun ve eğlence platformundan uzaklaştırılır.

ÖNEMLİ NOT: Wolfteam Oyun Görevlisi (OG)' leri SHR şirketinin çalışanlarıdır. Hiç bir oyuncu ile yakınlıkları yoktur.

4. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç:
Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Birinci Haksız kazanç durumunda, 15 gün yasaklama, karakterinden %50 GP + %50 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
İkinci Haksız kazanç durumunda, 30 gün yasaklama, karakterinden %75 GP + %75 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
Üçüncü Haksız kazanç durumunda, hesap kapatılır.
*Haksız kazanç kullanımına göre Oyun Görevlileri ilk cezalarda oyuncuyu Wolfteam oyun sunucularından uzaklaştırabilme haklarına da sahiptir!
**Haksız Kazanç denildiğinde, Harita Sömürüsü, Oyuncuların bir odada karşılıklı birbirlerini öldürerek GP kazancı, Sürekli oda kurup çıkma ve benzeri durumlar için geçerlidir.


5. Oyun Teknolojisine Müdahale (Hile)
Yüklenmeler veya metodlar normal oyun akışını bozabilir veya aksatabilir. Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yari otomatik (partikuler) veya tam otomatik skriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabanı veya dahili komutları ile işlem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazılım, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır!

Ceza:
Birinci Kullanımda, oyuncu 30 gün süreyle Wolfteam oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %50 GP + %50 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
İkinci Kullanımda, oyuncu 60 gün süreyle Wolfteam oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %75 GP + %75 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
Üçüncü Kullanımda hesap süresiz kapatılır.

Tespit edilen 3. Parti Programın derecesine göre süresiz olarak yasaklama/ceza işlemi uygulanabilir.

*Oyuna girişte 3. Parti Program tespitinde duruma göre ceza işlemi uygulanabilir.

HERHANGİ BİR KLANDA, HİLE NEDENİYLE MİNİMUMDA 3 OYUNCU CEZA ALMASI DURUMUNDA, TÜM KLAN OYUNCULARINA CEZA VERİLECEKTİR VE KLAN KAPATILACAKTIR.

KLAN BAŞKANLARI (KENDİ KLAN ÜYELERİ DAHİLİNDE) KLANLARINI KONTROL ETMEK, ADALETİ SAĞLAMAK VE OYUN DÜZENİNİ KORUMAKLA/SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. BU CEZAİ İŞLEM BİLDİRİLMEKSİZİN UYGULANACAKTIR.

UYGULANACAK OLAN CEZANIN ŞİDDETİ OYUN GÖREVLİLERİNİN İNİSİYATİFİNDEDİR VE HİÇBİR İTİRAZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

TÜM OYUNCULAR BU KURALLARI OKUMUŞ OLARAK KABUL EDİLMEKTEDİR.
Hile, hack ve 3. parti programlar nedeniyle daha önce uzaklaştırma almış, veya Apex ile Oyun Görevlileri tarafından program kullanmaya yönelik kanıtlar elde edilmiş ise, bu oyuncuların tamamı, yakalanan diğer 3 Klan oyuncularıyla aynı cezayı alacak (30 gün uzaklaştırma + %50 ile %75 arasında değişen GP düşürümü, Kazanma/Kaybetme ile oyun içi Altın ve Ölme/Öldürme oranlarının düşürümü), eğer bu programları kullanmamış, sadece Klan'da olan ve temiz bir şekilde oyun oynayan oyuncular ise sadece oyundan (15 gün süreyle) uzaklaştırılacaktır. (Tüm bu kurallar içerisinde Joygame Yönetimi, Wolfteam oyununun yapımcı firması Softnyx'in rızası ile oyuna müdahale etme hakkına sahiptir. Tüm oyuncular - Klan sahipleri ve Klan'daki oyuncular, Klan'ı olmayan oyuncular - bu Ceza sistemini ve Kuralları kabul ederek oyun oynadıklarını beyan etmektedir. Joygame'in sunduğu Wolfteam oyunu için geçerli Ceza Sistemi ve Kurallar bu başlıkta yazıldığı gibidir.)

6. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar:
"Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır.
Bu bakımdan, oyun ile her şekilde ve her biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz karakter ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan karakter isimleri, uygunsuz klan isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca karakter ismini kendisinden başkasının kullanma hakki olmayan insan (****** gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/karakter ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.

Ceza:
7 gün Hesap kapatma ve isim yönetim tarafından değiştirilir.
30 gün Hesap kapatma ve isim yönetim tarafından değiştirilir.
SÜRESİZ UZAKLAŞTIRMA

ETKİNLİKLER
ETKİNLİKLER DÜZENLENİRKEN VEYA SONRASINDA, JOYGAME'IN BELİRLEDİĞİ İSİMLERLE ODA AÇMAK YASAKTIR. EĞER OG'LER KONTROLLER SIRASINDA BU ŞEKİLDE ODA İSMİ YAKALARLARSA, KURUCU 7 GÜN WOLFTEAM'DEN UZAKLAŞTIRMA VE %50 GP + ALTIN DÜŞÜRÜMÜ ALACAKTIR! ETKİNLİK SÜRESİNDE VEYA FARKLI ZAMANLARDA BU İSİMLE AÇILMIŞ TÜM ODALAR İÇİN AYNI CEZA UYGULANIR!

-Etkinlik odalarından oyuncu atıldığında tüm odadaki oyuncular 3'er gün oyundan uzaklaştırma alacaklar.

-Oyun Görevlilerinin odadan atılması yasaktır. Bu durumda oyuncu hakkında ceza işlemi Oyun Görevlileri’nin inisiyatifleri doğrultusunda uygulanabilir.

-Etkinlik odalarından OG atma durumunda odadaki tüm oyuncular 1'er hafta oyundan uzaklaştırma alacaklar.

-Aynı oyuncu gün içerisinde sadece bir defa hediye alabilir.

Lütfen dikkat! Joygame Oyun ve Eğlence Platformu’na kayıt olan her üye Wolfteam Ceza Sistemi’ni kabul ederek oyuna girer.
Ceza Sistemi anlık olarak güncellenebilir. Lütfen Sistemi gün aşırı kontrol ediniz.

OG İnisiyatifi:
Oyun Görevlileri ve Joygame Yöneticileri, inisiyatif dahilinde, tüm bu kuralların haricinde oyuna müdahale ve uygulama hakkını saklı tutar. Tüm Wolfteam oyuncuları oyuna girişte bu başlıkta geçen kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara göre oynar, ceza aldığında bu kurallara uyacağını beyan eder.
Gerekli durumlarda, suistimal tespit edilen her durumda, Oyun Görevlileri konuya uygun olarak ceza işlemi uygulayabilir. Bu gibi durumlarda Ceza Sistemi’ndeki maddelere uyulmasında bir zorunluluk yoktur.


Ceza Sistemi’ne Ek: Ekran Görüntüleriyle küfür şikayeti başvurularında 3 gün sınırılaması vardır. Bu konudaki ekran görüntülerinin en geç 3 gün içerisinde JOYGAME DESTEK SİSTEMİ’ne bildirilmesi, aksi takdirde zaman aşımı uygulanarak dikkate alınmayacağı oyuncularımıza duyurulur.


*Uygulanan ceza işlemlerinde duruma göre Kazanma/Kaybetme, Ölme/Öldürme oranları da düşürülebilir.

Wolfteam Oyun Görevlileri;
OG_Drakkahn
OG_Raunen
OG_ShinKai
OG_Alium
OG_Macasuses
OG_Rurouni
OG_VertLapin


Wolfteam Etkinlik Görevlileri;
EG_Joygame
EG_Joygame1

Tüm Joygame Klanı, Joygame Yönetimindeki çalışanlardan oluşmaktadır. Joygame Klanı hariç ben yöneticiyim, görevliyim diyenlere inanmayınız ve hızla DESTEK SİSTEMİ’ne ihbar ediniz. Joygame Klanı üyeleri de görevli statüsünde olacaktır, lütfen oyun içerisindeki konuşmalarınıza dikkat ediniz.

ÖNEMLİ NOT: Wolfteam Oyun Görevlisi (OG)' leri SHR şirketinin çalışanlarıdır. Hiç bir oyuncu ile yakınlıkları yoktur.
ÖNEMLİ NOT: Güncel ve geçerli olan ceza sistemi bu içerikte yazılı olduğu gibidir. Benzeri ve diğer içerikteki yazılar dikkate alınmamalıdır. Benzeri içerikteki herhangi bir yazının dikkate alınması durumunda sorumluluk kişiye/oyuncuya aittir.

Joygame'den alıntıdır.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 64
Rep Gücü : 197
Rep Puanı : 1
Kayıt tarihi : 11/02/11

Kullanıcı profilini gör http://wolfteambilgi.yetkinforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz